VEGA Okulları öğrencileri dünyaca ünlü İngiliz Dili Eğitimi ve Yayıncısı Pearson `in düzenledigi ELCT (English Language Champions Turkey) - İngiliz Dili Türkiye Şampiyonları yarışmasına katıldılar.

VEGA Okulları öğrencileri dünyaca ünlü İngiliz Dili Eğitimi ve Yayıncısı Pearson `in düzenledigi ELCT (English Language Champions Turkey) - İngiliz Dili Türkiye Şampiyonları yarışmasına katıldılar. İngiliz eğitimcilerin jüri olarak görev aldığı bu yarışmada öğrenciler İngilizce konuşma, sunum, tartışma, yazma ve canlandırma konularında Türkiye den ve dünyanın diğer ülkelerinden gelen öğrencilerle yarışıyorlar. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

07.06.2018

 
 

Atlantic Pacific Matematik Yarışmasında DÜNYA BEŞİNCİSİ OLDUK...

Ortaokul öğrencilerimiz Uluslararası bir yarışma olan Atlantic Pasific Matematik Yarışmasında yine bizi gururlandırdı. 6 aşamayı da başarıyla geçen öğrencilerimiz aldıkları puanla DÜNYA BEŞİNCİSİ oldular. 30 yıldır dünya çapında gerçekleştirilen Atlantic Pacific Matematik Yarışması, 6 aşamadan oluşuyor ve sınavda İngilizce Matematik soruları çözülüyor. Bizlere bu gururu yaşatan VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü öğrencilerimiz Senem Özer, Dilanay Akkaş, Eylül Ersaraç, Mustafa Aldıraklı, Berra Ertürk, Neris Jane Karademir’i ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

07.06.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü UNESCO-SEMEP sunum gününde EN İYİ EKOLOJİK ÇALIŞMA ödülünü almıştır.

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü olarak UNESCO-SEMEP sunum gününde “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliğini Arttırma - TEMİZ VE GÜVENİLİR ENERJİ” (Renewable Energy Resources and Increasing Global Energy Efficiency - CLEAN and SAFE ENERGY) konulu proje çalışmasına katıldık. Okulumuz, yürüttüğümüz proje çalışmalarıyla “EN İYİ EKOLOJİK ÇALIŞMA” ödülünü almıştır. Projede görev alan tüm öğrencilerimizi ve destek veren tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

25.05.2018

 
 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusunu Yıl Sonu Gösterimiz ile Birleştirdik.

TİM Gösteri Merkezinde yapılan yıl sonu gösterimize Altınhas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İmam Altınbaş ve ailesi, Turizm ve Sağlık Eski Bakanı Bülent Akarcalı, Altınhas Holdingin üst yöneticileri, velilerimizin katılımıyla gerçekleşti. 3 kampüs öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği gösteride öğrencilerimiz drama gösterileri, ritim grubu, koro ve solo performanslardan dünya danslarına, birçok etkinliklerle, müthiş performans sergilediler.
Şiir, resim ve sanat dolu geçen yıl sonu gösterimizde ENBE ORKESTRASI ile VEGA Okulları KOROSU konser vererek birbirinden güzel şarkılarla sahneyi güzelleştirdi. Öğrencilerimizin anlamlı çalışmaları velilerimiz ve davetlilerimiz tarafında büyük beğeni kazandı. Programımızda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençli ve Spor Bayramı ile birlikte Vatan Sevgisi teması işlendi.

19.05.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsü Anneler Günü ve Bahar Şenliğini kutladı.

Anaokulu öğrencilerin gösterileriyle başlayan programda Yetenek Akademisi öğrencilerinin bilim şenliği, şiir dinletisi, tiyatro gösterileri, tavla turnuvası, eğlence animasyon gösterileri ve kermes ile devam etti. BEST FM’in de canı yayın yaptığı program DJ eşliğinde yoğun ilgiyle karşılandı.

13.05.2018

 
 

Uluslararası Kanguru Matematik Sınavında 3 Finalist VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsünden ,

Her yıl dünyada ortalama 6 milyon öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik yarışmasının Türkiye ayağında Beylikdüzü VEGA Okulları, 3 öğrencisiyle Türkiye finallerine yükseldi. Umut YONCA, Eren YALÇIN, Nehir CÖRÜT öğrencilerimiz, Türkiye’de yüzde 5’lik dilime girip finallere katıldı. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

07.05.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsümüzde yabancı dil kültürünü deneyimlediğimiz ve aynı zamanda müzik, dans ve eğlencenin bir arada olduğu bir etkinlik için bir araya geldik.

VEGA Okulları Sultanbeyli Kampüsümüzde 5 Mayıs Cumartesi günü yabancı dil kültürünü deneyimlediğimiz ve aynı zamanda müzik, dans ve eğlencenin bir arada olduğu bir etkinlik için bir araya geldik.
Yabancı Dil Edinim Deneyiminin yaşanacağı bu kültürel etkinlikte, Almanca öğretmenimiz Gülen Üçkardeşler eşliğinde Almanca bir hikaye okuduk. Rehber öğretmenimiz Ece Türeci ve Sosyal Latin Dans Eğitmeni Çağdaş Oral ile dansı ve psikolojiyi birleştirip hayatı içimizdeki ritim duygusuyla kucakladık. Bu sayede kendimizle yüzleşmek, kendimizi fark etmek ve başkalarıyla olan ilişkilerimizi olumlu yönde geliştirebilmemize yönelik farklı teknikler öğrenip beden dili ve dans üzerine muhteşem çalışmalar yaptık.

05.05.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsümüzde yabancı dil kültürünü deneyimlediğimiz ve aynı zamanda müzik, dans ve eğlencenin bir arada olduğu bir etkinlik için bir araya geldik.

VEGA Okulları Sultanbeyli Kampüsümüzde 5 Mayıs Cumartesi günü yabancı dil kültürünü deneyimlediğimiz ve aynı zamanda müzik, dans ve eğlencenin bir arada olduğu bir etkinlik için bir araya geldik.
Yabancı Dil Edinim Deneyiminin yaşanacağı bu kültürel etkinlikte, Almanca öğretmenimiz Gülen Üçkardeşler eşliğinde Almanca bir hikaye okuduk. Rehber öğretmenimiz Ece Türeci ve Sosyal Latin Dans Eğitmeni Çağdaş Oral ile dansı ve psikolojiyi birleştirip hayatı içimizdeki ritim duygusuyla kucakladık. Bu sayede kendimizle yüzleşmek, kendimizi fark etmek ve başkalarıyla olan ilişkilerimizi olumlu yönde geliştirebilmemize yönelik farklı teknikler öğrenip beden dili ve dans üzerine muhteşem çalışmalar yaptık.

05.05.2018

 
 

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü MATBEG Sınavı Başarısı!

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü 4-5-6-7-8.sınıf öğrencileri Matematik Bölümü tarafından okulumuzda uygulanan MATBEG sınavı 2. Uygulamasına katılarak benzersiz bir matematik uygulaması deneyimi yaşadılar. Açık uçlu sorulardan oluşan bu uygulama, öğrencilerimizin analitik bakış açılarını geliştirerek akademik başarılarına katkıda bulunmaktadır. I. uygulamadaki sınavda öğrencilerimiz 4.sınıflar okul birincisi Dağan ŞAHİN, 5.sınıflar okul birincisi Nil GÜLER 6.sınıflar okul birincisi Ali Efe İSLAM, 7.sınıflar okul birincisi Bahar YOLCU, 8.sınıflar okul birincisi Senem ÖZER`i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

04.05.2018

 
 

Masa Tenisi müsabakasında Beylikdüzü VEGA Okulları takımımız şampiyon oldu.

Esenyurt Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Okullar arası Masa Tenisi müsabakasında Beylikdüzü VEGA Okulları masa tenisi takımımız küçük erkek ve yıldız erkek kategorisinde şampiyon oldu. Takımımız öğrencileri Taylan Kılıç, Sami Yusuf Koç, Ali Hamza Büyük ve Miraç Batuhan Koç`u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

03.05.2018

 
 

VEGA Ailesi olarak, No Elevators Day uluslararası hareketine dahil olduk.

Bugün dünyanın pek çok ülkesinde, aktif yaşama dikkat çekmek amacıyla ISCA (International Sport and Culture Association) tarafından No Elevators Day etkinlikleri düzenlendi.
VEGA Okulları olarak aktif ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek için bu yıl biz de VEGA Ailesi olarak, No Elevators Day uluslararası hareketine dahil olduk.

25.04.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü öğrencimiz Emincan İSTANBULLU, Karate Türkiye Şampiyonasında 2. olmuştur.

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü öğrencimiz Emincan İSTANBULLU, Gaziantep`te düzenlenen Karate Türkiye Şampiyonasında 2. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

12.04.2018

 
 

VEGA yıldızımız havuzlarda parladı.

İstanbul tüm okullar arası yıldızlar yaş kategorisi yüzme yarışmasında 200m kurbağalama 3. ve 200m sırt 4. 50m sırt İstanbul 3.lüğüyle okulumuza 3 adet bronz madalya kazandıran VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü öğrencimiz Ayşegül YÖRÜK` ü kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

12.04.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsü öğrencimiz Asya ŞAKAKLI yelken yarışmalarının optimist branşında birinci olmuştur.

VEGA Okulları Sultanbeyli Kampüsü öğrencimiz Asya ŞAKAKLI okullar arası yapılan yelken yarışmalarının optimist branşında birinci olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

12.04.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü Yetenek Akademisi Basketbol öğrencileri BJK Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile antrenman yaptı.

Beylikdüzü Kampüsü Yetenek Akademisi Basketbol öğrencileri tekerlekli sandalye basketbolu ile basketbol arasındaki farkı gözlemlemek, öğrenmek ve uygulamak adına son iki yılın şampiyonu BJK Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile antrenman yaptı. Aynı zamanda sorumluluk, özgüven, motivasyon, içgörü sağlayabilmek için sporda eşsiz özellikleri keşfetmek ve sporda farkındalığın artması için yapılan bu antrenman ilgi ile karşılandı.

11.04.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsü öğrencilerimiz Barış DİLEK ve İlayda GÖYMEN Artistik Cimnastik Türkiye Birinciliği`nde okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

05-07 Nisan 2018 tarihleri arasında Mersin`de yapılan Artistik Cimnastik Türkiye Birinciliği`nde VEGA Okulları Sultanbeyli Kampüsü öğrencilerimiz Barış DİLEK ve İlayda GÖYMEN okulumuzu başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir.
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

07.04.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü 5.sınıf öğrencilerimiz ile Matematik dersi kapsamında İş Bankası Müzesini gezdiler.

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü 5.sınıf öğrencilerimiz ile Matematik dersi kapsamında gerçekleştirdiğimiz İş Bankası Müzesi gezisinde ülkemizin kuruluş aşamasında yaşadığı kalkınma öyküsüne tanık olduk. Eski paraları, bilgisayarları, kasaları, telefonları ve bankalara dair daha birçok şeyi gördüğümüz bu etkinlikte merak içinde keşfetmenin de keyfini yaşadık. Müzeyi gezdikten sonra katıldığımız ‘’Bütçe Tutum Tasarruf’’ atölyesinde öğrencilerimiz, okulda öğrendikleri temel matematik bilgilerinin yanı sıra müfredat programlarına uyumlu olarak hazırlanan çalışmalarda hem bilgilerini pekiştirdiler hem de keyifli çalışmalar yaptılar.

05.04.2018

 
 

Bahçeşehir Kampüsü 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde usta oyuncu Rahmi Dilligil’i ağırladı.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla usta oyuncu Rahmi Dilligil’i Bahçeşehir Anadolu Lisesinde ağırladık. Yetenek Akademisi Sinema Alanı öğrencilerimizin organize ettiği söyleşide Rahmi Dilligil lise öğrencilerimizle buluştu.

27.03.2018

 
 

Bahçeşehir Anadolu Lisesi hazırlık sınıfı öğrencileri, Kenter Tiyatrosu`nda Romeo ve Juliet oyununu İngilizce dilinde izlemeye gittiler

VEGA Bahçeşehir Anadolu Lisesi hazırlık sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Hülda Haznedar ve Tuba Tunçay eşliğinde Kenter Tiyatrosu`nda The American Drama Group Europe`un Amerikalı oyuncularla sahneye koyduğu Shakespeare`in unutulmaz klasiği Romeo&Juliet`i orijinal İngilizce dilinde izlemeye gittiler. Tiyatro oyunu öncesi ve sonrasında yapılan aktivitelerle öğrencilere dönemi anlatan bilgiler verildi. Sonrasında ise kısa birer geri dönüt yazdırılarak öğrencilerimizin sergilenen oyun hakkında fikirlerini ifade etmeleri sağlandı.

24.03.2018

 
 

Bahçeşehir Kampüsü Teknoloji Bağımlılığı üzerine seminer düzenledi.

VEGA Okulları Bahçeşehir Kampüsü Teknoloji Bağımlılığı üzerine velilerine seminer verdi.

24.03.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü “Dünya Su Günü”nde Tema Vakfı’nı ağırladı.

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü öğrencilerimiz ile 22 Mart “Dünya Su Günü”nde su konusuna olan farkındalığı arttırabilmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledik, Tema Vakfı’nı ağırladık.

22.03.2018

 
 

Bahçeşehir Kampüsünde ilkokul kapsamında FUN BAZAAR Etkinliği

VEGA Okulları Bahçeşehir Kampüsü İngilizce Bölümü ilkokul İngilizce dersi konusu bazında (yiyecek satın almak) sınıf içinde öğrendikleri dialogları kullanarak, yaşayarak öğrenmeleri amacında tüm ilkokul kapsamında FUN BAZAAR etkinliği düzenlendi. Öğretmen ve öğrencilerimizin katkı sağlamaları ile İngilizceyi okul dışında yaşatmayı öğrendiler. Öğrencilerimiz hem İngilizce konuştu hem de eğlendiler. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

21.03.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsünde Ekinoks Etkinliği

Gündüz ile gecenin eşit olduğu, baharın da başlangıcı olarak kabul edilen ekinoks olayı Sultanbeyli Kampüsü bahçesinde etkinliklerle oyunlarla kutlandı.

21.03.2018

 
 

Bahçeşehir Anadolu Lisesinde Öğrenci Sunumu

VEGA Bahçeşehir Anadolu Lisesinde 3 öğrencimiz, okul müdürü, müdür yardımcısı ve IB Koordinatörü ile VEGA Beylikdüzü Kampüsü 8. sınıf velilerine Lise Tanıtım Sunumu gerçekleştirdi.

20.03.2018

 
 

Artistik Cimnastik Türkiye Grup Müsabakalarında iki öğrencimiz Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Bolu ilinde 16-18 Mart tarihlerinde yapılan Artistik Cimnastik Türkiye Grup Müsabakalarında okulumuz öğrencileri İlayda GÖYMEN Artistik Cimnastik Küçük Kız kategorisinde Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Barış DİLEK Artistik Cimnastik Minik A Erkek kategorisinde Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

17.03.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü öğrencileri Kanguru Sınavına katıldı.

3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, Kanguru Matematik Sınavına katıldı. Toplam 30 sorudan oluşan sınav, 75 dakika sürdü. Yaratıcı, mantık ve akıl sınırlarını zorlayıcı, farklı bir sınav olan Kanguru Matematik’te yarışan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Matematik Bölümü olarak VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü öğrencilerimizin gerek Türkiye gerekse dünya çapındaki çeşitli etkinlik ve yarışmaları yakından takip edip öğrencilerimizi bunlara dahil ediyoruz. Matematiğe karşı daha da olumlu tutum geliştirmelerini, yeteneklerini arttırmayı hedefliyoruz.

15.03.2018

 
 

Beylikdüzü Kampüsü Matematik Bölümü Dünya Pi Günü Kutlama Şenlikleri düzenledi.

VEGA Okulları Beylikdüzü Kampüsü Matematik Bölümünün 14 Mart 2018 tarihinde düzenlediği Dünya Pi Günü Kutlama Şenlikleri’nin, bu yıl 1.si gerçekleştirildi. Lezzetli Pi kurabiyelerimiz ile etkinliğimize davet ettiğimiz izleyicilerimizle, konferans salonunda kutlamalar başladı. Etkinliğimizde; Pİ Sunumu, Pİ Basamakları Ezberleme Yarışması, “Pİ DEHASIYIM BEN” ve “O Pİ OLSA BARİ” adlı şarkılar ve son olarak öğrencilerimizin Pİ sembolü kullanarak kendi tasarladıkları kıyafetlerinden oluşan “Pİ DEFİLESİ” ile günümüzü tamamladık. Pİ’nin Basamakları Ezberleme Yarışması ile 2018- Pi Şampiyonu, ANIL ÇALIŞ adlı öğrencimiz olmuştur. Etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

14.03.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsü Erkek Basketbol Takımımız İlçe Okul Sporları müsabakasında 3. oldu.

Sultanbeyli Kampüsü Erkek Basketbol Takımımız Sultanbeyli İlçe Okul Sporları müsabakasında 3. oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.

12.03.2018

 
 

Sultanbeyli Kampüsü Doğa- Bilim Akademisi öğrencileri Tuzla Bilim Merkezine gittiler.

Sultanbeyli Kampüsü, Doğa- Bilim Akademisi olarak, Tuzla Bilim Merkezine düzenlediğimiz gezide öğrencilerimiz farklı bilimsel çalışmaları yakından görme ve inceleme fırsatı buldular.

06.03.2018

 
 

VEGA Okulları Matematik/Mantık Atölyesi öğrencilerimiz, genetik dersleri kapsamında Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Diş Hastanesi’ ni ziyaret ettiler.


VEGA Okulları Matematik/Mantık Atölyesi öğrencilerimiz, genetik dersleri kapsamında Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Diş Hastanesi’ ni ziyaret ettiler. Işık mikroskobu ve stero mikroskop ile lavantanın bileşik tüyünü inceleyerek; kuru lavantadan yağ damıtarak esans oluşturdular. Kromotogram ile lavanta yağının içindeki maddeleri de gözlemleyen öğrencilerimiz, diş hekimliği fakültesini de ziyaret ederek dersleri ile ilgili entegre olan üniteleri üzerine gözlem yapma şansını yakaladılar.

05.03.2018